O nas …

Laboratorium metrologii elektrycznej i elektronicznej jest powstało w latach 90. na potrzeby dydaktyczne studentów wszystkich kierunków, prowadzonych na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. Obecnie jest modernizowane oraz rozbudowane o nowe stanowiska, umożliwiając: kształcenie nowych pokoleń inżynierów z zakresu metrologii elektrycznej i elektronicznej na nowoczesnym sprzęcie w oparciu o uznane metody pomiarowe. Również świadczymy usługi badawcze oraz pomiarowe dla podmiotów zewnętrznych.

W roku 2020 zaprosiliśmy do współpracy firmę Elemont S.A., która patronuje laboratorium, wspierając swoimi pomysłami oraz funduszami.

Laboratorium Metrologii Elektrycznej i Elektronicznej działa przy Katedrze Automatyki na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej i jest zlokalizowane w budynku P3 w sali 320 oraz P4 w sali 015.

Opiekunem laboratorium jest dr hab. inż. Mirosław Szmajda, prof. uczelni, nadzór techniczny prowadzi mgr. inż. Marek Madej.